Aslı SUNER Doç. Dr. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Anabilim Dalı
Yayın 3 Hakemlik 95 CrossRef Atıf 0
3 Yayın
95 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Fen Bilimleri ve Matematik İstatistik Biyoistatistik Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Veri Madenciliği Sağlık Bilimleri Biyoistatistik Sağlıkla İlgili Çok Disiplinli Bilimler Tıp Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Biyografi

Aslı Suner Karakülah,Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İstatistik Anabilim Dalından Lisans (2005), Yüksek Lisans (2007) ve Doktora (2013) derecelerini; 2020 Nisan ayında ise Doçent ünvanını almıştır. Mart 2011 ve Şubat 2012 arasında Avusturya'da Viyana Tıp Üniversitesi, Tıp İstatistikleri, Bilişim ve Akıllı Sistemler Merkezi, Tıbbi Uzman ve Bilgi Tabanlı Sistemler Bölümü'nde Profesör Klaus-Peter Adlassnig'in araştırma grubunda misafir doktora öğrencisi olarak bulunmuştur. Başlıca araştırma alanları arasında biyoistatistik, biyoinformatik, tıp bilişimi, sağlık bilişimi ve uygulamalı istatistikler - özellikle karar teorisindeki sorunların analizi, çok kriterli karar verme, klinik karar destek sistemleri ve veri madenciliği yer almaktadır.

Kurum

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Anabilim Dalı
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.